روکش ملامینه ام دی اف

روکش ملامینه

روکش ملامینه پرکاربردترین نوع روکش فشرده چوبی ام دی اف در ایران و جهان در بین تمام انواع روکش‌ های چوب اعم از طبیعی و مصنوعی است.

در سطح جهانی روکش های ملامینه بیشترین و وسیع ترین دامنه مصرف را در بین سایر روکش ها دارند و در مصارف عمومی و تقریباً تمامی مصارف روکش کاری سطوح مورد استفاده قرار می گیرند.

میزهای ال سی دی نیز با این روکش ساخته شده اند.

بسیاری از روکش های  در این روش قابل تولید است.

روش های چسباندن این نوع از انواع روکش چوب روی تخته به دو روش پرس های طبقه‌ ای کوتاه و روکش زنی پیوسته (روکش بصورت رول با پرس پیوسته) است.

به دلیل مشکل بودن و تخصصی بودن پروسه روکش کاری ملامینه کارخانجات ام دی اف جهان دارای خطوط روکش ملامینه بوده و انواع ام دی اف ملامینه را نیز عرضه میکنند

در ایران این روکش ها با ۲۳% (سهم مصرف به کل) بیشترین استفاده را دارند.

 

 

مزایای روکش ملامینه :

• مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت

 

• مقاومت  در برابر حرارت و‌ سایش

• هماهنگ بودن رنگ لبه‌ های چسبانده شده با سطح رویه

• قیمت مناسب و تنوع در طرح و رنگ

• پرکاربرد ترین نوع روکش ها می باشد

 

 

معایب روکش ملامینه :

• مقاومت بالایی در برابر مواد قلیایی و اسیدها ندارد.

• تمام سطوح آن به صورت یکپارچه نیست و لبه های آن از جنس دیگری است.

• روکش ملامین نسبت به روکش اکریلیک و پی وی سی (PVC) براق و شفاف نیست و مات می باشد.

 

 

دارا بودن تمام امکانات تزئینی و نیز مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت، آب،‌ حرارت،‌ سایش و… دامنه وسیعی از کاربردهای متنوع را برای ام دی اف MDF با روکش ملامینه می‌ توان در تمام استفاده‌ها به صورت عمومی در مبلمان اداری منزل، درها و بدنه کابینت، ‌لوازم اتاق خواب و تخت خواب، مبلمان بچه،‌ مبلمان و لوازم دستشویی و حمام،‌ روکوب دیوار، ‌پارتیشن و… استفاده کرد.

 

از روکش ملامینه همچنین نوار لبه چسبانی نیز تولید می‌ کنند که هماهنگ با سطح در لبه‌ ها چسبانده می ‌شود. در واقع می ‌توان گفت پر کاربردترین نوع روکش ها، نوع ملامینه می ‌باشد و از نظر قیمت نیز بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر انواع روکش ها می ‌باشد.

 

روکش‌ کاری با روکش ملامینه‌ روی ام دی اف MDF بسیار متداول بوده و معمولاً بسیاری از کارخانجات بزرگ جهان دارای خطوط روکش ملامینه هستند. کار با ورق‌های روکش شده با روکش ملامینه به نسبت روکش‌های اچ پی  HPL آسان‌ تر است. این نوع روکش پرکاربردترین نوع روکش مخصوصاً در صنعت ام دی اف MDF است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.