معرفی MDFهای واناچای

معرفی MDFهای واناچای
فرآورده های چوبی واناچای که در رده های مختلف تولید و به فروش می رسد، از با کیفیت ترین فرآورده های چوبی در دنیا به حساب می آید، ام دی اف به عنوان یکی از فرآورده های چوبی شرکت واناچای از مصرف کنندگان و مخاطبان زیادی در ایران برخوردار است. در ادامه می توانید تاریخچه کوتاهی از شرکت واناچی از آغاز تا تبدیل شدن به یکی از بزرگترین تولید کنندگان MDF دنیا را مطالعه فرمایید.

واناچای از یک چوب بری کوچک کار خود را آغاز نمود. با نوآوری در تولید پنلهای چوبی نظیر MDF و نئوپان به یک کارخانۀ پیشرفته تکامل یافت. و امروز مفتخر است که رهبر بازار در صنعت پنلهای چوبی در تایلند و آسیا به حساب می آید، فلسفۀ واناچای حفاظت از جنگل های طبیعی است.

کارخانه پنل های چوبی واناچای به منظور تولید محصولات جایگزین برای چوب پا به عرصۀ این صنعت گذاشت. امروز واناچای تولید کننده محصولاتی است که به عنوان ماده اولیه برای صنایع مبلمان و همچنین ساخت و ساز به کار می رود و سالانه حجم وسیعی از چوب را برای این منظور از جنگل ها استخراج می کند. همزمان با استخراج وسیع چوب ها، سالانه نزدیک به ۱ میلیون اصله درخت کائوچو در جنگل ها توسط واناچای کاشته می شود که لاتکس تولید نمی کند و از این طریق از محیط زیست محافظت می شود.

تولید MDF در واناچای
همچنین واناچای، (قیمت MDF واناچای) تصمیم گرفت که ارزش افزوده ای را به چوب های لاستیکی اضافه کند که از درختهای بدون کاربرد تهیه می گردد و آنها را جایگزین چوب طبیعی کند. به منظور این کار تنها از مواد بدون کاربرد بهره گرفته شد، همچنین بدین ترتیب از جنگلهای طبیعی محافظت شد، زیرا دیگر نیازی به استفاده از جنگلها به عنوان مواد اولیه کارخانه نبود.

ظرفیت تولید واناچای حدود سالی ۲ میلیون مترمکعب است، که برای این میزان تولید ۳۰۰هزار تن چوب لاستیکی از فضایی با بیش از ۱۰۰ هزار اصله درخت تامین می شود. خط مشی های واناچای به گونه ای است که با هر درختی که به کار می رود، درخت دیگری کاشت می شود و واناچای خود را موظف به حفاظت از حداقل ۱۰۰ هزار اصله درخت در سال می داند.

قیمت MDF واناچای
قیمت MDF واناچای

در طول دهه های مختلف از فعالیت کارخانه پنل های چوبی واناچای، گروه واناچای موفق به خفاظت از بیش از ۳ میلیون درخت در جنگلهای تایلند شده است.

در کنار رهبری بازار پنل های چوبی و MDF، کارخانه واناچای مجموعه ای است که همواره به حفاظت از محیط زیست اهمیت ویژه داده است.

تفاوت ام دی اف واناچای با چوب طبیعی

ام دی اف واناچای با توجه به ویژگی های بسیار کاربردی که دارد توانسته در بین محصولات چوبی دیگر از جایگاه بالایی در بین مخاطبان برخوردار شود. این محصول را می توان یکی از محصولاتی دانست که توانسته رتبه بالایی را در مقاومت از آن خود کند. در واقع می توان تفاوت های این محصول با چوب طبیعی را به صورت زیر بیان کرد.

 •  با توجه به اینکه این محصول نوعی قطعه مهندسی شده است می توان گفت که در فرآیند ساخت آن از آزمایشات مختلفی استفاده شده است تا این محصول بتواند با کمترین معایبی تولید شود.

دستگاه پرس با فشار زیادی که در مرحله نهایی ساخت این محصول وارد می کنند، می توانند علاوه بر ایجاد سطحی صاف در این محصول ، به سفت و سخت شدن آن بیانجامد. در این صورت فشار و یا ضربه نمی تواند به راحتی آن را دچار شکستگی و یا خرابی کند.

 • از آنجایی که در تولید این محصول از اره ها و پوشال چوب استفاده شده است می توان گفت که قیمت مقرون به صرفه ای نسبت به چوب طبیعی دارد. هزینه هایی که برای خرید یک محصول چوبی از جنس چوب طبیعی ایجاد می شود، بسیار سنگین است و هر کسی نمی تواند از عهده خرید آن برآید.

به همین دلیل تولید کنندگان صنعت چوب به فکر تولید محصولی جدید با کارایی بالا و قیمت مقرون به صرفه افتادند. ام دی اف واناچای می تواند یکی از محصولات بی نظیری باشد که با قیمت مقرون به صرفه خود توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

 • یکی از مهمترین تفاوت هایی که چوب طبیعی با این محصول دارد را می توان نحوه نگهداری از آن دانست. چوب های طبیعی باید طی فرآیندی آماده سازی آنها صورت گیرد تا دچار هیچ گونه خرابی نشوند.
 • نحوه نگهداری از این محصول

  یکی از کارهای مهمی که باید برای محصولاتی که از ام دی اف واناچای تولید شده اند مد نظر قرار گیرد را می توان نحوه نگهداری از آن دانست. این محصول با توجه به سطح صافی که دارد می تواند گرد و خاک را به سرعت به خود جذب کند.

  به همین دلیل باید به طور مرتب محصولات تولید شده از این ام دی اف را تمیز کنید. برای اینکه بتوانید در شرایط سخت و آب و هوای مرطوب از این محصول کمال استفاده را ببرید باید در ابتدا بدانید که برای مراقبت از این امر دی اف نیاز به دانستن روش هایی اصولی دارید.

  لازم به ذکر است که تمیز نگه داشتن این محصول کار بسیار ساده و راحتی است و شما می توانید تنها با یک دستمال مرطوب سطح آن را به راحتی تمیز کنید. در حین تمیز کردن این محصول بسیار مراقب باشید. زیرا با توجه به سطح صاف و درخشانی که در این تولیدات وجود دارد به راحتی در برابر خش و ضربه می توانند دچار آسیب شوند.

  به همین دلیل هرگز از احجام تیز بر روی آن استفاده نکنید. یکی دیگر از شرایطی که می تواند باعث ایجاد خرابی در این محصول شود را می توان مجاورت در برابر آب و رطوبت زیاد دانست. این محصول می تواند به سرعت با آب واکنش دهد و به باد کردن و خراب شدن لایه های داخلی آن بیانجامد.

  به همین دلیل هرگز از آب به طور مستقیم برای تمیز کردن این محصولات استفاده نکنید. هوای بسیار گرم و یا بسیار سرد نیز یکی از عواملی است که می تواند به جدا شدن لایه های رویی این محصول بیانجامد. برای این منظور هوایی متعادل را برای نگهداری از این محصول ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.