سینک  ظرفشویی توکار بهتراست  یا رو کار؟؟؟؟؟؟؟؟

سینک  ظرفشویی توکار بهتراست  یا رو کار؟؟؟؟؟؟؟؟

 

اول از هر چیزی شخصی که طراحی کابینت را انجام میدهد  میبایست به اصول طراحی و علم چیدمان ومعماری داخلی آشنا ومسلط باشد

از آنجایی که سینک ظرفشویی یکی از پر کاربردترین لوازم یک آشپزخانه مدرن میباشد نحوه قرارگیری آن ,جهت استفاده بهتربرای  مصرف کننده و برای داشتن نمایی  زیبا از آشپزخانه شما , بسیار حایز اهمیت میباشد .

انتخاب سینک توکار یا روکار سلیقه ایی نیست وارتباط مستقیم با گزینه های ذیل دارد.

۱-چیدمان یونیت ها ومحدودیت فضا برای ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی

چیدمان یونیت ها یکی از مواردی است که انتخاب روکار یا توکار بودن را مشخص میکند به عنوان مثال اگر فضای مناسب برای یونیت های زیر سینک حداکثرCM 90 باشد و نیاز شما سینک دولگنه ۱۲۰ CM  باشد میبایست از سینک تو کار استفاده شود که در این حالت طراحان از فضای زیر سینی سینک برای  قرار گیری ماشین ظرفشویی یا لباسشویی استفاده میکننداستفاده از فضای زیر سینی سینک توکار

۲-نصب سینک بصورت تکی و مجزا

اصولا درفضای آبدارخانه اماکن تجاری به عنوان مثال دفاتر املاک و…. برای بر طرف نمودن نیاز روزمره نیاز به نصب فقط یک سینک بصورت تکی دارند که در این گونه موارد اصولا سایز سینک ظرفشویی با یونیت زیر آن برابر بوده و دیگر فضای بیشتری برای صفحه کابینت نمیماند و میبایست از سینک های روکار استفاده نمود.

نصب سینک تکی
نصب سینک تکی

 

۳-قرار گرفتن گاز رومیزی در راستای سینک

یکی از مزایای سینکهای توکار یکپارچه بودن صفحه کابینت میباشد که جلوه زیباتری به آشپزخانه شما میدهد حال اگر سینک ظرفشویی در فاصله کمی از اجاق گاز قرار گرفته باشد و اجاق گاز شما از نوع اجاق گازهای مبله باشد ترجیحا میبایست از سینک های روکار استفاده شود ولی در صورتیکه اجاق گاز شما از مدل گازهای صفحه ای یا رومیزی یاشد میبایست ازسینک های توکار استفاده نمود

۴-فاصله سینک از کنج دیوار

میبایست سینک ظرفشویی را در انتهای دیوار تعبیه نمایند در این گونه مواقع سینک روکار بهترین گزینه برای شما میباشد زیرا احتمال آب گرفتگی صفحات کابینت با سینک توکار در این حالت, بسیار بیشتر میباشد که باعث میشود  آسیب جدی به کابینت شما وارد شود.

۵-نوع صفحه کابینت

به طور کلی میتوان  از ۶ نوع جنس , برای صفحات  کابینت  استفاده نمود (سنگ طبیعی/کوارتز/کورین/چوب/MDF/PVC) که این پر واضح و روشن است که اگر جنس صفحات در برار آب و رطوبت مقاوم باشد درهر شرایطی میتوان از صفحات توکار استفاده نمود.

۶-قرارگیری در آشپزخانه گرم یا سرد

آشپزخانه گرم به همان مطبخ یا آشپزخانه پر کاربرد گفته میشود که به دلیل استفاده زیاد و نیز مهم نبودن در زیبایی نمای اصلی کابینت در آن عموما از سینک های روکار استفاده میشود

۸-سبک طراحی کابینت و رنگ بندی آن

در بسیاری از طراحیهای مدرن کابینت ,طراح از ترکیب یک یا چند رنگ مشخص برای کابینت استفاده مینماید که در این موارد نیاز مبرم به سینکهای رنگی کاملا احساس میشود و از آنجایی که سینک  بارنگ های سفید مشکی قرمز طوسی کرم قهوه ای و….عموما این قالب رنگها در سینک های شیشه ای و گرانیت و کورین موجود میباشد که همگی سینگ های توکار است.

۹-هزینه پیش بینی شده جهت خرید سینک

معمولا سینک های روکار امروزی عمق ۶۰ CM  داشته که نسبت به سینک های توکار که پهنای آنها ۵۰ CM  میباشد عموما قیمت بالاتری خواهند داشت.

 

 

به امید اینکه تجربیات ما توانسته باشد شما را در طراحیه هرچه بهتر آشپزخانه تان کمک نموده باشد

 

 

با تشکر

فروشگاه آنلاین کیاتک    محمد کیاحیرتی

دیدگاهی ارسال کنید